Вишнівецький палац

Вишнівецький палац — добре збережена пам’ятка XVIII ст., у смт. Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Замок був резиденцією князів Вишневецьких, а з 1744 року – роду Мнішеків.

Оборонну фортецю на місці сучасного палацу перебудував 1640 року гетьман Ярема Вишневецький. 1675 року замок був взятий після облоги татарами. 1705 року на нього знову чекала реконструкція.

1730 року архітектор Я. Бланже на замовлення Міхала Сервація Вишневецького перебудував палац. 1848 року Вишнівець відвідав Оноре де Бальзак та назвав парк з палацом «малим Версалем».

Палац зазнав руйнувань під час Першої світової війни, проте вже в 1920-х рр. його реставрував сам Владислав Городецький.

В 1944 році його знову поруйнували, відтоді внутрішнє шикарне убранство було втрачене.

Досьогодні Вишнівецький палац зберіг риси пізнього бароко та класицизму.

Як добратися? Трасою Луцьк – Тернопіль. Залізницею від Тернополя до Карначівки, а з відти автостопом чи місцевим автобусом. У Вищнівецькому палаці чудово кожної пори року. Влітку Ви зможете заночувати на березі річки Горинь, або в невеличких готелях. Палац входить до багатьох екскурсійних програм і є досить відомим, тож оминути його буде не так просто!

Адреса: смт. Вишнівець Збаразького району Тернопільської області

Координати: 49°53′58″ пн. ш. 25°44′18″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook