Заповідник Медобори

Незнані дива приховує українська земля…  Вам гарантовані незабутні враження від подорожі подільськими Товтрами, де в 1990 році створений заповідник Медобори.

Унікальна флора і фауна, розмірена екосистема, широкі пагорби і рівнини, якими можна подорожувати вічно!

Територія заповідника займає частину Гусятинського, Підволочинського районів Тернопільської області. Назва «Медобори» – «медові бори (ліси)» – пішла від значної кількості медоносних рослин, що тут ростуть. В заповіднику досить складний рельєф, адже основна його територія – Товтри – гори, утворені завдяки біологічним, а не тектонічним процесам. Раніше, 15 – 20 млн. років тому, на цьому місці плескалось Сарматське (Скіфське) море, а сучасні гори – колишні підводні рифи.

Найвища точка над рівнем моря – гора Богит (414 м). Це місце було сакральним для наших слов’янських предків – недалеко, в річці Збруч, було знайдено статую ідола Світовида. А на ссамій горі розташовувалось язичницьке капище, городище та печерні комплекси.

Ще одна цікава гора – Гостра Скеля площею 8 га. На ній ростуть унікальні рослини – ясенець білий, змієголовник, ковила.

В Медоборах і зараз цікавлять релігійних паломників. Біля с. Кренцилів є печера Пуща відлюдника. В ХІХ ст. тут справді жив самітник близько семидесяти років, лікував паломників травами, мінеральними водами та молитвами.

В Медоборах багата фауна, серед якої пушні звірі, козулі, борсуки, отруйні змії, 150 видів птахів.

Подорожувати Медоборами приємно в усі пори року. Навесні тут пахнуть квіти, літо буяє зеленню, осінь – золотими фарбами. А взимку потрібно бути обережним і брати з собою провідника. Взимку треба остерігатись хижих звірів, та підступних гірських стежок. Переночувати та купити провізію можна в найближчих селах. Проте краще взяти палатку та насолоджуватись безмірним небом зі срібними переливами зірок.

Добратися до заповідника Медобори можна із с. Гримайлів Гусятинського району Тернопільської області. А сюди можна приїхати залізницею з Тернополя чи Теребовлі. Також до Гримайліва ходять рейсові автобуси з Тернополя, Гусятина.

Адреса адміністрації заповідника: Тернопільська область, Гусятинський район, смт. Гримайлів, вул. Міцкевича, 21.

Координати: 49°19’59.39”N, 26°1’6.21”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook