Бушанська загадка

Бушанська загадка

Буша – невелике село в Ямпільському районі Вінницької області з населенням менше тисячі чоловік. І нічим би воно не відрізнялось від тисяч населених пунктів, якби не загадкове графітті-барельєф, що невідомо звідки взялось на камені.

Перші люди в цій місцевості з’явились ще в добу палеоліту, потім історична круговерть закрутила трипільців, черняхівців, скіфів. Селище було на шляху великого переселення народів.

В Галицько-Волинському князівстві містечко мало назву Краснопіль. 1524 року селище настигло страшне випробування, проте воно не зникло з карти України. Що ж за лихо спіткало Бушу? Дізнайтесь з відео нижче!

А коли Б. Хмельницький приєднав до Гетьманщини Поділля, Буша стала важливою прикордонною фортецею. 1654 року розпочалась облога Буші польськими військами під командуванням Станіслава Потоцького та Стефана Чарнецького. Фортеця майже здалась, проте дружина козацького сотника Олена Завісна підірвала льохи з порохом, знищивши ворога.

Потім місто належало польським шляхтичам Конєцпольським, Любомирським, Качковським, Ожеховським.

Сьогодні в селі цікавими для туристів є козацьке кладовище із сотнею кам’яних хрестів, історико-культурний заповідник “Буша”, залишки підземних ходів, стара ратуша, скельний храм із загадковим рельєфом.

Добратися до Буші краще всього автомобілем – 3 години їзди від Вінниці.

Координати: 48°20′31″ пн. ш. 28°07′08″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook