Жидичин

Жидичин

Жидичин – це село, розташоване у Ківерцівському районі Волинської області. Його населення сьогодні становить небагато – 1 396 осіб.

Жидичин цікавий тим, що в ньому збереглись залишки городища X – XIII століття, про яке згадується навіть у Іпатіївському та Руському літописі. Отож, це село одне з найдавніших на Волині.

В роки Першої світової війни в селі безслідно зникла найстаріша чудотворна ікона Святого Миколая, що зберігалась у місцевому монастирі.

Село також відоме візитами сюди князя Данила Галицького. Кілька разів місцевість випалювали та винищували татари.

Сьогодні в Жидичині діє монастир, заснований приблизно в ХІ ст. При ньому 1723 року побудована кам’яна Миколаївська церква та двоповерховий будинок митрополита. В різні часи монастир належав православним, уніатам, греко-католикам. За часів Російської імперії, до якої після трьох поділів Речі Посполитої, відійшов і Жидичин, монастир розібрали як будівельний матеріал для вокзалу у Ківерцях.

Між двома світовими війнами Жидичин знову повернувся до відродженої Польщі, яка відновила монастир. Проте після Другої світової війни радянська влада закрила його, а приміщення перетворилось на школу.

З 2003 р. Жидичинський монастир української православної церкви було відновлено та присвоєно ім’я Святителя Миколая Чудотворця.

Доїхати до села Жидичин можна по Луцькій трасі (6 км від Луцька, 3 км від Ковеля).

Адреса: Волинська область, Ківерцівський р-н, с. Жидичин

Координати: 50°48′17″ пн. ш. 25°19′12″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook