Мініатюрні жителі Ужгорода

Мініатюрні жителі Ужгорода

В місті Ужгороді – частинці казкової Європи в Україні – не закінчуються дива ніколи. Цікавинками міста є мініатюрні скульптури Михайла Колодка на перилах мостів через річку Уж.

Одна з них міні-фігурка Свободи, що має назву «Маяк Ungvar» та присвячена річковому флоту Закарпаття. Проте неофіційно її називають Свободкою, бо вона схожа на нью-йоркську статую Свободи, таку собі красиву повненьку україночку. Фігурка в той же час є найменшим маяком – в її руці вмонтований світлодіод. Скульптурка розташована на перилах моста на Православній набережній.

Ужгородці мають традицію одягати Свободку в різні строї до різних свят. Вона була нареченою, українкою, угоркою, юдейкою.

Наступним творінням скульптура стала фігурка Миколайчика, що має назву «Посланець Святого Миколая в Ужгороді» біля 1-ї гімназії.

Пам’ятник Фенцику (композитору Ференцу Лісту) на перилах між театром та синагогою був поставлений 7 травня 2012 року до приїзду оркестру Золтана Кочіша.

10 липня 2012 року на Київській набережній встановили маленького бронзового солдата Швейка, що в руці має смачний кнедлик та вигляд має замріяний. Недалеко від вояка перила зав’язані у вузол, авторство якого невідоме.

В планах скульптора Колодки ще один композитор Бейл Барток, що народився на Закарпатті.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook