Місто Хуст — районний центр в Закарпатській області.
1090 року на горі на місці сучасного Хуста угорським королем Беллою ІІІ будується замок, який слугував для охорони копалень солі в Солотвині. Нині ця фортеця – мальовниче місце для туристів.
У ХVII ст. замок захоплювали Габсбурські й Семигородські князі, турки й татари. 1766 року фортецю знищила пожежа та буря.
1677 року боротьбу проти турків очолив борець за незалежність Угорщини Імре Текелі.
У XVII ст. з’являються перші відомості про герб Хуста: дві срібні стріли, півмісяць та дві золоті зірки на блакитному фоні.
У ХVIIІ ст. в Хусті жив науковець Іван Орлай, у ХІХ ст. – філософ В. Довгович. На Закарпатті в цей час діяли загони повстанців – опришки, очолювані Григором Пинтею, Іваном Бецею, Федором Бойком. Побутувала легенда, що одного разу Пинтя вирубав з колоди гармату та пробив нею дах Хустського замку, потім пострілом розбив замок.
Після того, як в замок влучила блискавка, його руїни розібрали на будівництво костьолу.
З 1919 року Закарпаття було приєднане до України, з 1938 року Хуст став столицею Карпатсько-української держави, куди переїхав уряд Августина Волошина з Ужгороду.
Сьогодні населення Хуста складає 30 тис. чол.
У місті працюють фетрова та взуттєва фабрики, цегельний, меблевий комбінат, лісотехнічний технікум, медична і середні школи.
У Хусті варто подивитися на:
– Руїни замку
– Хустську Реформатську церкву, що колись була костелом Св. Єлизавети ХІІІ ст.
– Благовіщенську церкву
– Католицький бароковий костел ХVIIІ ст.
Доїхати до Хуста можна автобусом зі Львова, Одеси, Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Івано-Франківська, Стрия, Ужгорода, Мукачевого, поїздом зі Львова або з Ужгорода.
Координати: 48°10′27″ пн. ш. 23°17′23″ сх. д.
Залишити коментар