Сакура в Ужгороді: нетривка краса

Сакура в Ужгороді: нетривка краса

В  квітні в місті Ужгороді панує справжнє свято, адже тут починає цвісти екзотична для українського мешканця японська вишня – сакура. Це дерево росте лише в Японії, декількох штатах США та в Закарпатті. Щороку, щоб подивитись на це, приїжджають тисячі туристів.

Найпишніше цвітіння на алеї вздовж річки Уж, на Православній та Київській набережній. Проте краса ця нетривала – 2 – 3 тижні. Міська влада Ужгорода офіційно визнаними днями цвітіння сакури вважає період від 25 квітня до травневих свят.

Як же такі екзотичні рослини потрапили до Західної України?

Одна з легенд розповідає, що якось японське посольство їхало з візитом до імператора Австро-Угорської імперії Йосифа I, і везли з собою сакури. На ночівлю вони зупинились в Мукачево, а місцеві вночі вкрали саджанці. З тих пір і прижилась на Закарпатті ця рослинка, яка не давала плодів, проте радувала своїм квітом.

За офіційною версією сакуру привезли до Ужгорода 1923 року для засадження болотистого грунту, де рослина успішно прижилась.

Під час цвітіння сакури в Ужгороді проходить щорічний фестиваль “Сакура Фест”, під час якого висаджують нові деревця, запускають небесні ліхтарики та просто збираються цікаві творчі люди.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook