Середнянський замок

Середнянський замок

Мальовничі руїни Середнянського замку знаходяться в смт. Середнє Ужгородського району Закарпатської області.

Товщина стін замку сягала 2 м., площа замку значно розширювалась підземеллями. Сьогодні підземні ходи завалені камінням, поховавши багато таємниць. На барельєфах замку зображені Медуза Горгона та Ісус, але навряд чи вони розкажуть про своє дивне сусідство.

Історикам достеменно невідомо, хто збудував замок – одна з версій – це осередок ченців-тамплієрів. Ці лицарі вкрай войовниче захищали католицьку віру, проте орден настільки посилився, що став загрозою для багатьох європейських монархів. Тому тамплієри зазнали переслідувань, допитів, катувань, звинувачень у зв’язках з нечистим.

Точні відомості є стосовно того, що в ХІІ ст. тамплієри збудували замок для того, щоб контролювати видобуток солі.

Також легенда розповідає, що в стінах замку, в найвіддаленішому сховку, лицарі-тамплієри сховали чашу Грааля – ту саму, в яку капала кров Христова під час розп‘яття.

Ще одна моторошна історія Середнянського замку пов’язана з ім’ям воєводи Іштвана Добо. Після смерті його тіло поховали у маєтку в селі Доборуське, а серце – у Середнянському замку.

Як доїхати: село Середнє розташоване на півдорозі з Ужгорода до Мукачево. Тому до села їдуть всі маршрутки, головне попередити водія про зупинку.

Адреса: смт. Середнє Ужгородського району Закарпатської області.

Координати: 48°32′21″ пн. ш. 22°29′51″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook