ТОП-10 мальовничих куточків Мукачево

ТОП-10 мальовничих куточків Мукачево

Мукачево – місто обласного значення в Закарпатськвй області, де нині проживають українці, росіяни, угорці, цигани. Загальна кількість населення – 85 тис.чол. Заняття міщан – меблеве виробництво, виробництво електроенергії, туризм. Більшість мукачівських історичних та архітектурних пам’яток знаходяться в центрі, що для подорожуючих вкрай зручно.

 

1. Приїхавши в Мукачево, в першу чергу відвідайте найстарішу і найславнішу споруду міста, яка ніби пронизана історією й нерозгаданими таємницями – це Мукачівський замок Паланок. Він належав князівським родам Коріатовичів, Ракоці; витримував військові облоги та овіяний легендами.

Замок Паланок в Мукачево
image-4064

Замок Паланок в Мукачево

2. В міській ратуші Мукачево, збудованій у неготичному стилі не так давно – 1903 року, нині міститься міська рада, книгарня та туристичний центр. Мукачівська ратуша у всі часи була адміністративною будівлею міста, розташована в центрі, на площі Миру. Вхід в ратушу охоче відкритий для всіх бажаючих оглянути інтер’єр. У дворику розташована виставка сучасних скульпторів.

Мукачівська ратуша.
image-4065

Мукачівська ратуша.

3. Костьол Св. Мартина — одна з найвизначніших пам’яток міста Мукачева. Споруда оформлена у світло-коричневій кольоровій гамі. Найвища башта костьолу прикрашена годинником, а портал при вході – склепінчастою аркою з колонами. Не менш відомим за костьол є орган «opus», встановлений тут 1913 року Отто Рігером з Будапешту.

Перлина кафедрального костьолу — древня каплиця Св. Йосифа, яка датується XIV ст. Це єдина будівля, яка  збереглась від початкового храму. Каплиця побудована в готичному стилі. Це кам’яна будівля з стрілчатими вікнами, з могутніми опорами (контрфорсами). Фасад каплиці прикрашений кам’яною трояндою та декоративними хрестами. В каплиці  і досі збереглись розписи стін XIV ст.

Костьол Святого Мартина в Мукачево

Костьол Святого Мартина в Мукачево

4. Білий дім в Мукачево являє собою розкішний палац. Це одна з туристичних святинь міста, що раніше була резиденціює князів Ракоці – трансільванського князівського роду. Палац збудований у XVII – XVIII столітті, в стилі ренесанс та бароко. А своєю назвою завдячує білому кольору фасаду. Тоді палац був одноповерховим, побудований з каменю, квадратної забудови.

Білий дім в Мукачево
image-4066

Білий дім в Мукачево

5. В північній частині міста Мукачево Закарпатської області розташована головна православна святиня регіону – Свято-Миколаївський жіночий монастир. Святе життя тече на горі, яку варто відвідати. Обитель була заснована в IX ст. ченцями, що проводжали княжну Анастасію, доньку Ярослава Мудрого, по дорозі до її майбутнього чоловіка угорського короля. Інша версія розповідає про перемогу князя Федора Коріатовича в битві зі змієм. На цьому місці він і побудував церкву та келії у 1360 році.

Свято-Миколаївський монастир в Мукачево
image-4067

Свято-Миколаївський монастир в Мукачево

6. Кафедральний собор Почаївської ікони Божої Матері в Мукачево збудований в 1993 році. Він належить Українській Православній Церкві Московського Патріархату. Собор гарно вписався в архітектурний ансамбль міської площі.

Собор Почаївської ікони Богоматері. Поруч нього - пам'ятник воїнам-афганцям Богоматері

Собор Почаївської ікони Богоматері. Поруч нього – пам’ятник воїнам-афганцям

7. Закарпатський обласний державний російський драматичний театр в Мукачево народився з драмтеатру Бессарабії. 1884 року в Мукачево засноване «Співтовариство по будівництву театру», а через 12 років збудовано власне приміщення театру. Споруду, виконана стилі сецесії, була відкрита восени 1899 року. Проте своєї театральної команди тут не було, виступали переважно заїжджі трупи. В 1947 році в Мукачівському театрі був перший офіційний театральний сезон, що відкрився спектаклем «Полководець Суворов».

Закарпатський обласний державний російський драматичний театр
image-4068

Закарпатський обласний державний російський драматичний театр

8. В агросадибі «Кельтський двір під Ловачкою» відтворено чимало побутових та культурних деталей кельтського життя. Тут відкритий дегустаційний винний підвал, якому вже більше 400-сот років, стіни якого витесані у вулканічному камені. Лише в цьому місці можна відпити натурального яблучного сидру, домашнього елю, трав’яного  вермуту, граппи, шнапсу, джину. Всі напої виготовлені з натуральної сировини, без пастеризації і фільтрації. Ще одну групу напоїв складають настоянки з фруктових плодів і коренів – кедрівка, хренівка, кизилівка, дичівка. Вся сировина вирощена в тут же в горах. Брендовими стали вермути «Священний гай» та «Боудікка».

Кельтський двір в Мукачево
image-4069

Кельтський двір в Мукачево

9. «Медовий будинок» в місті Мукачево – пам’ятка туристичного маршруту «Медовий шлях Закарпаття» (частина маршруту «Солодке Закарпаття»). Медовий музей в Мукачево заснований 2010 року сім’єю бджолярів Переста. Експозиція має справжній вулик з бджолами, які живуть за прозорими стінами, інструменти пасічників, колекція іграшкових бджіл, зразки меду 27 країн світу! Відвідувачі «Медового будинку» можуть продегустувати 4 види закарпатського меду, а також славетну медовуху і трав’яний бальзам.

«Медовий будинок» в місті Мукачево
image-4070

«Медовий будинок» в місті Мукачево

10. І наостанок радимо відвідати ще одне святе місце – Успенський греко-католицький собор першого Пречистого Пресвятої Богородиці, що розташований на розі вулиць Пушкіна і Федорова. Він був збудований в 1829 – 1859 рр. На дзвіниці собору був поміщений годинник з самого Мюнхена. 1947 року радянська влада передала церкву православному Московському патріархату. Будівлю в 90-х рр. ХХ ст. реконструювали, встановили іконостас, зроблений художником І. Волосянським. Розпис храму здійснений у візантійському стилі. На сьогодні всередині храму знаходиться частка Животворного Хреста, копія Туринської плащаниці.

Успенський собор в Мукачево
image-4071

Успенський собор в Мукачево

Завітайте до Мукачево, гарного прикордонного міста України! Не пожалкуєте!

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook