Місто Кам’янка-Дніпровська

Місто Кам’янка-Дніпровська

Кам’янка-Дніпровська – місто в Запорізькій області, засноване 1786 р., мало назви – Мала Знам’янка (1786), Кам’янка-на-Дніпрі (1920), Кам’янка-Дніпровська — з 1944 рік. В скіфські часи тут існувало Кам’янське городище, свідчення цього – кургани — Мамай-гора, гора Солоха, Ільїнські, Знам’янські та інші могильники.

У 17 ст. за ініціативи Івана Мазепи та царя Петра І тут була збудована Кам’янозатонська фортеця з гарнізоном 6 тис. солдатів. Проте згодом потреба в ній відпала.

Нині цікавинками міста є історико-археологічний музей та курганний могильник Мамай-Гора, що датується епохою енеоліту.

Незвичний пам’ятник встановлений на головній площі міста. Це скульптура – «Слава помідору!» – з’явилася тут 2009 року.  Він виглядає дуже апетитно і незвично. Кам’янка-Дніпровський район Запорізької області спеціалізується на вирощуванні помідорів, «овоча-годувальника», тому він увічнений в камені. Сама скульптура являє собою кулю червоного кольору, її вага – 600 кг. Він встановлений на постамент на майданчику, що нагадує шахову дошку. Помідор виглядає вкрай смачно. Подорожуючі не можуть не зупинитися, щоб сфотографуватися біля цього пам’ятника.

Дістатися до Кам’янки-Дніпровської можна автобусними рейсами від Запоріжжя, Дніпропетровська чи Дніпродзержинська.

Координати – 47°27′46″ пн. ш. 34°25′22″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook