Бердичів

Бердичів

Одним з колоритних міст Житомирської області з власною давньою історією є Бердичів. Тут збереглась ще середньовічна архітектура, католицькі монастирі й костьоли. Все це принесе мандрівнику особливі враження, ностальгічні почуття за милим європейським містечком! Тож не втрачайте часу і вирушайте у мандрівку!

Назва Бердичова має декілька варіантів походження. Так, слов’яни називали словом «бердо» бойову сокиру. Зараз на гербі міста зображена саме така зброя, і, звичайно, символ бога торгівлі Меркурія – жезл. Адже недаремно єврейська громада віками вела в місті активний бізнес.

Ще одна лінгвістична версія свідчить про те, що «бердо» – урвище, провалля. Можливо ж, що назва пішла від племені берендичів – тюрків, що жили на цих землях.

З 1627 року Бердичів став містом і був переданий Польщею ордену кармелітів. Ті збудували млин та замок.

Під час національно-визвольної війни Богдана Хмельницького влітку 1648 року козаки разом з Максимом Кривоносом вигнали поляків з міста, зруйнувавши і замок, і кармелітський монастир.

Після війни, 1663 року, кармеліти повернулись у місто. Проти поляків у 1703 році вибухнуло повстання Семена Палія.

Сьогодні Бердичів зацікавить туриста передусім архітектурною красою старовинних споруд. Наприклад, треба подивитись на католицький костьол Св. Варвари, збудований у бароковому стилі. Ще в 1782 році храм був дерев’яним, вівтар позолоченим. Зараз на будинку красується дошка з меморіальним написом: «Цей будинок в 1850 році відвідав видатний французький письменник Оноре де Бальзак».

Не менш привабливим є монастир Босих Кармелітів ХVІІ століття. Його  санкрутарій був освячений самим Папою Іоаном Павлом ІІ.

Теперішній Бердичів – невеличкий промисловий центр, в ньому 27 виробничих підприємств харчової, легкої, деревообробної, машинобудівної промисловості. В місті шиють одяг, ладнають шкіряне взуття і рукавички, варять пиво на Бердичівському пивоварному заводі, збирають автомобілі, причепи, двигуни на заводі «Прогрес», роблять морозиво на «Молокозаводі».

Приїжджі в Бердичеві можуть зупинитися в готелях «Пан-готель» (вул. Привокзальна 1, а), «Дежавю» (вул. Свердлова 3). Ціни в кафе помірні.

Добратися до Бердичева можна залізничними шляхами Москва – Ковель, Одеса –  Ковель, Київ – Львів. Автомобілем їхати від Житомира – 44 км. Також з Житомира ходять автобусні рейси (з автовокзалу).

Координати: 49°53′31″ пн. ш. 28°36′00″ сх. д.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook