Кармелітський монастир-фортеця у Бердичеві

Кармелітський монастир-фортеця у Бердичеві

Монастир босих кармелітів в Бердичеві -це величний архітектурний комплекс з оборонними стінами, вежами і прекрасним костьолом у стилі барокко.

Його заклали у XVI ст. як замок Тишкевичей, які володіли цими землями з XIV ст. В 1630 р. воєвода Я. Тишкевич після свого дивного порятунку з татарського полону подарував замок католицькому ордену босих кармелітів.

Будівництво монастиря тривало з 1634 по 1642 р.

В XVIII ст. він був реконструйований за проектом Я. де Витта, який звів верхній храм Св. Трійці над нижнім костьолом непорочного Зачаття Діви Марії.

Копія ікони у монастирі
image-8293

Копія ікони у монастирі

Головною святинею є чудотворна ікона Божої Матері Бердичівської, передана монастирю Я. Тишкевичем, але…

Сумною сторінкою в історії монастиря стала Друга світова війна. У 1941 році Маріїнський собор втратив свою головну цінність – оригінал ікони Пресвятої Діви Марії : вона згоріла при пожежі. Від вогню постраждали і самі будівлі монастирського комплексу. Реставрація обителі почалася тільки у кінці ХХ

У 1997 р. копія ікони була освячена і коронована Папою Римським Іоанном Павлом II. Її санктуарієм (святим сховищем) є верхній храм. При санктуарії діє прихід непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

Сьогодні в одній з будівель обителі кармелітів – колишньому будинку священиків – розташовується багата експозиція краєзнавчого музею Бердичева, яка розповідає про захоплюючу історію міста, і декілька цікавих тематичних виставок.

Як дістатися

Адреса: м. Бердичів, пл. Соборна, 25

Вхід вільний

Графік роботи з 9:00 до 18:00.

Неділя – вихідний.

Фото

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook