Скеля голова Чацького в Житомирі

Скеля голова Чацького в Житомирі

Ця скеля стала символом Житомира, її добре видно здалеку, вона приваблює місцевих жителів та туристів! І ніхто відразу не вірить, що це творіння природи, а не людських рук!

Про що це ми? Звичайно про скелю «Голова Чацького» поблизу Житомира – кам’яне погруддя на березі річки Тетерів з гарним орлиним профілем.

Тадеуш Чацький
image-4665

Тадеуш Чацький

Давайте ж розберемось, ким був цей Чацький!

Отож, Житомир має унікальну памятку природи, що утворилася через вивітрювання гірських порід граніту. Вона з’явилась набагато тисячоліть раніше, ніж саме місто. Довкола неї – безліч легенд та повір’їв. За однією з них був колись такий собі козак Чацький, якого переслідували поляки, а він стрибнув зі скелі, щоб уникнути полону.

Ще одна легенда розповідає, що у бідняка Чацького була донька, на яку поклав око багатий вельможа. Батько, рятуючи доньку, зійшовся у двобої з кривдником, проте був скинутий зі скелі. А та за ніч набула рис його обличчя.

За іншою версією ця назва виникла у ХІХ ст., пізніше козацьких часів. Іменем Чацького названий був провулок у Житомирі. Скоріш за все обидва вони були присвячені Тадеушу Чацькому (1765 – 1813) – польському історику, просвітнику, відкривачу шкіл на Волині. Він же відкрив Кременецький ліцей, на базі якого згодом відкрився університет Св. Володимира у Києві (Національний університет Т.Г.Шевченка) та Волинську гімназію в Житомирі (тепер Житомирський державний університет ім. Івана Франка).

Як доїхати до Житомира: Автобусами з Києва (з автостанції на Московській площі) або електричкою приблизно за дві години.

Координати: 50°14’26.97”N, 28°38’40.53”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook