Собор Святої Софії в Житомирі

Собор Святої Софії в Житомирі

Костел Святої Софії – одна з мальовничих архітектурно-історичних пам’яток старовинного і прекрасного Житомира. З 1302 року місто було під владою Великого Князівства Литовського, потім – належало до католицькою Речі Посполитої, тому власне й більшість храмів тут належали саме католикам.

У 1444 році литовці дарували Житомиру Магдебурзьке право, місто могло мати свій герб, органи самоврядування та податкові пільги.

За Андрусівським перемир’ям 1667 року Житомир не відійшов до складу Російської імперії, а став адміністративним центром Волині.

1731 року на Замковій горі з наказу єпископа С. Ожигова розпочалось будівництво католицького собору Св. Софії. Через двадцять років собор в стилі бароко та ренесансу був готовий. Фасад будівлі двоярусний, увінчаний вежами. Поруч дзвіниця висотою 26 метрів. Товщина стін справжня фортечна – до 2 метрів. Колони собору прикрашені іонічними й тосканськими ордерами, рустом, авторство одного з барельєфів належить, як не дивно, піаністу та композитору Ю. Заребському.

У ХІХ ст. собор відреставрований у класичному стилі. Внутрішнє оздоблення – ліпнина, розпис стін – збереглись до нашого часу.

Сьогодні собор діючий, приваблює і віруючих, і туристів. Тут проводяться католицькі богослужіння.

Адреса: пл. Замкова, 2

Координати: 50°15’17.88”N, 28°39’16.19”E

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook