Ставка Гіммлера під Житомиром

Ставка Гіммлера під Житомиром

Ставка рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера під Житомиром – аналог ставки Гітлера у Вінницькій області. Місце розташування – смт. Гуйва поблизу Житомира. Кодова назва «Хегевальд» («Заповідний ліс»).

Військовий об’єкт будувався в жовтні 1941 – липні 1942 років. Його територія – 1,2 тис. кв. м. Штаб командування розташовувався у двоповерховій будівлі, прихованій лісом. На випадок бомбардувань тут було два бункери, товщина стін яких – близько три метри, зовні вкриті півметровим шаром гуми. Зверху був маскувальний дах, що мав виглядати з повітря як звичайний будинок. Металеві частини виготовлені зі сплаву, що мав антикорозійні властивості і досі лишається нерозгаданим. На подвір’ї був обладнаний тенісний корт та кінні прогулянки. Командний штаб будували радянські полонені.

Історики рідко згадують про цю місцевість, проте саме звідси поширювався план заселення східних земель чистокровними німцями – план «Ост».

«Залізний Генріх» провів у ставці декілька важливих зустрічей – з шефом політичної розвідки Вальтером Шелленбергом, Ріббентропом, Еріхом Кохом.

Саме в мемуарах Шелленберга згадується про ставку Гіммлера, звідки про неї дізнався світ, радянські розвідслужби цю інформацію приховували навіть після війни.

Насьогодні ставка нікому не належить, проте входить в туристичний маршрут, розроблений Житомирською райдержадміністрацією. Цей цікавий туристичний об’єкт перебуває в занедбаному стані, забудований льохами та погрібами місцевих жителів і потребує ремонту.

Доїхати до поселення можна автобусом з Житомира.

Адреса: Житомир, с. Гуйва

Координати: 50°12’39.17”N, 28°40’6.31”E

 

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook