Водонапірна башта в Житомирі

Водонапірна башта в Житомирі

Ви любите подорожувати? Як багато б Ви не бачили і не знали, завжди знайдуться куточки, про які ще не чули! Візьмемо для прикладу водонапірну башту в Житомирі як символ цього міста… Чи чули про неї раніше?

Споруда була збудована близько ста років тому, 1898 року на Петрівській горі в Житомирі. Водопровідна система тягнулась містом на 2,3 км., формуючи його європейське обличчя, окрасу та комфорт.

Башта споруджена в неоготичному стилі, нині вона втратила своє функціональне призначення як частина водогону, проте має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Урочисте відкриття башти на вул. Пушкінській відбулось 27 грудня 1898 року. Її архітектори – Арнольд Еншем і Мечисл Лібровіч. Висота – 31 м. У її верхній частині, укріпленій контрфорсами, на висоті 20 м стояли два баки на 100 кубічних метрів води кожний.

Зверху містився оглядовий майданчик, на якому чергував пожежний і вмикав прожектор, що попереджав мешканців, адже був потрібен максимальний тиск у водогоні.

Під час Другої світової війни в Житомирі вежу використовували як пункт спостереження протиповітряної оборони.

В 1965 році житомирський водопровід реконструювали і вежа стала декоративною прикрасою міста. Потім реконструйована архітектором А. Пасічником і перетворена на кафе.

І зараз вона залишається архітектурною окрасою міста.

Адреса: м. Житомир, вул. Пушкінська, 24

Координати: 50°14’57.34”N, 28°39’50.58”E

 

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook