Замок Радомисль

Замок Радомисль

Замок Радомисль знаходиться у місті Радомишль Житомирської області (100 км. від Києва).

У 1612 році тут була збудована Папірня (паперова фабрика) для потреб ченців Києво-Печерської Лаври. ЇЇ засновником та керівником став славетний релігійний діяч, просвітитель, архімандрит Києво-Печерської Лаври Єлисей Плетенецький (1550 – 1624).

У 1902 році папірню перебудували на млин. У 1989 році він був закритий, поступово перетворюючись на руїни.

У 2007 році відновленням «папірні» зайнялась Ольга Богомолець – лікар та меценат. На місці напівзруйнованого млина створено історико-культурний комплекс з музеєм української домашньої ікони. Його експонати створені не майстрами-професіоналами, а звичайними сільськими малярами, що мали свої канони та уявлення про духовний світ.

У ході реконструкції було розчищено від сміття річку Мику, створено ландшафтний парк, у будівлі замку відтворено інтер’єри XVII – XIX ст.

Замок Радомисль першим в Україні отримав диплом проекту «Via Regia – культурний шлях Ради Європи». Адже ще 2000 років тому тут проходив торгівельний «Шлях королів» (Via Regia). Священна Римська Імперія будувала розгалужену мережу доріг через Микгород (стародавня назва Радомишля), Житомир, Рівне, Луцьк, Володимир-Волинський.

Зараз на території замку ростуть рідкісні види рослин, тварин. У парку розташована колекція старовинних скульптур Архістратига Михаїла XVII – XVIII століття. До послуг гостей готельні номери та банкетні зали.

Адреса: вул. Щорса, 15, м. Радомишль.

Час роботи музею: 10:00 – 18:00

Доїхати до замку можна маршрутним автобусом з Києва (метро Житомирська), і ще 3 км. від Радомишля.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook