Містичні Історії Старого Львова: Легенди оперного театру

Містичні Історії Старого Львова: Легенди оперного театру

Яка з пам’яток міста Львова найбільш впізнавана і навіть є на грошовій купюрі?

Звичайно, Львівський оперний театр імені  Соломії Крушельницької!

Оперний театр і справді дуже красивий, рівня Віденській опері. Його будівництво закінчилось 1900 року за проектом архітектора З. Горголевського.

Перша легенда оперного театру виникла після смерті головного архітектора. Казали, що Зигмунт Горголевський наклав на себе руки через те, що підземна річка Плотва підтоплювала будівлю і стінами йшли тріщини. Насправді ще до початку будівництва Плотва була взята в канал, а зодчий помер 6 липня 1903 через зупинку серця. Проте не варто забувати, що під бруківкою Львова плещеться річкова вода. А за часу радянських парадів важкій техніці було заборонено проїжджати біля оперного.

Перший директор оперного театру – Павліковський – несказанно любив свою домівку для муз. Він навіть продав свій маєток в Польщі, щоб покрити борги театру.

А який же Львів без трагічних історій про кохання? Були вони і в оперному театрі!

Львівський лікар-окуліст Бужинський наклав руки себе через нерозділене кохання до оперної співачки. А в 1912 році банкір, юрист та, за сумісництвом, донжуан Станіслав Левицький застрелив через ревнощі свою заміжню коханку, актрису Яніну Огінську-Шендерович.

Завіса львівської опери «Парнас» служить вірою і правдою на сцені вже близько 100 років і з нею теж пов’язана одна цікава історія. Завіса мала бути за задумом не менш шикарна, ніж сам театр. За зразок були взяті завіси Мілана та Кракова. Замовлення на її виготовлення отримав поляк Генріх Семирадський. Митець працював над своїм витвором чотири роки, а потім виявилось,що грошей на її оплату не вистачає. Художник був людиною доброю і віддав завісу задарма, аби тільки нею милувались люди. Це сталося 1900 року, а через два роки митець помер, а його шедевр досі зачаровує глядачів.

Скульптури опери теж мають свої легенди. Так, головна статуя «Слава» на фронтоні будівлі вважається вагітною. На це заклався з друзями акушер та гінеколог львівського університету, оскільки скульптура, на його думку, має кругленький животик. Професор казав, що вона на четвертому місяці, і, щоб довести, дізнався адресу натурниці, що позувала скульптору. Жінка і справді мала дитину, а за часом народження можна стверджувати, що скульптура «Слава» і справді вагітна.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook