Містичні Історії Старого Львова: духи вогню

Містичні Історії Старого Львова: духи вогню

Років сто тому начальником пожежної частини Львова був Антон Чарнецький. З нм сталися цікаві і неймовірні речі, про які ми Вам повідаємо. Він був розумним та кмітливим, з небаченою сміливістю кидався у вогонь та рятував людей від смерті. Казали, що тіло його вогонь не пік. Він міг стискати в долонях жар та не мати при цьому травм.

Пан Чарнецький навіть книгу про пожежі написав, де визначив їх закономірності. Так, пожежі найчастіше були по четвергам, тому що це день Перуна, коли є грім та блискавки.

Чарнецького у Львові називали Неопалимим та розповідали цікаві історії. Одного разу він повернувся додому та відчув запах диму, хоч нічого не горіло. Його слуга чистив якраз грубку та вигріб звідти вуглинки у формі слів «Забирайся! Не чіпай більше нас, або буде тобі біда». І підпис «Жарник, Чернівець, Димник». Так з ним спілкувалися духи вогню.

Після цього вночі його стали переслідувати галюцинації – по сходах будинку блукав привид самого господаря.

Одної березневої ночі спалахнула пожежа в монастирі Отців бернардинів, а за ним – ще кілька будівель. На вулиці Гроздицькій в одному з будинків пожежники спіймали чоловіка-палія, подертого та зі страшним виразом обличчя. Виявилось, то був начальник пожежної частини Чарнецький. Невдовзі після лікування в лікарні для душевнохворих він викинувся з вікна.

А львів’яни розповідали, що душа Чарнецького блукала ночами, а в тіло його вселились духи-вогневики.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook