Містичні Історії Старого Львова: львівське святотатство

Містичні Історії Старого Львова: львівське святотатство

Один з найгарніших львівських храмів – церква Святих Ольги та Єлизавети. Він відомий як костел на Привокзальній площі. Храм є найвищою спорудою Львова, його висота – 85 м., збудований на початку ХХ ст. в неготичному стилі. Польська католицька громада звела його на противагу греко-католицькому храму Святого Юри.

Отож з цим костелом пов’язана одна трагічна та ганебна історія про святотатців. За радянського часу комуністичним партійним керівництвом було вирішено спиляти хрест на верхівці собору. Є кілька версій, хто ж був виконавцем цього ганебного діла – або син першого секретаря компартії, або в’язень, якому обіцяли звільнення, або альпініст.

Вночі 1962 року ця особо полізла на башту храму, розраховуючи зняти хрест до світанку. До ранку йому не вдалося виконати свою місію. Вранці на Привокзальній площі зібралася купа народу, що їхали на роботу, їх обурило таке поводження з святинею.

Чи було то божим провидінням, але величезний хрест надломився та потягнув за собою грішника, який не встиг відчепитись від нього!

В тому 1962 році міська комуністична партія планувала перетворити храм Святих Ольги та Єлизавети на Палац культури, проте коштів на це в бюджеті не знайшлося. І це, звичайно, на краще!

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook