Говорять, в дощовиті вечори біля Ратуші на площі Ринок можна зустріти дивну людину, що безмовно намагається вручити самотньому перехожому монету.
Згідно з легендою, це львівський кат, який повинен був страчувати деякого молодого гульвісу, що убив товариша на дуелі. Заможні родичі гульвіси гарненько заплатили катові, щоб юнак залишився жити. Кат вчинив три удари сокирою, але лише надсік катуємому шкіру. Судді, зрозуміло, сприйняли це як знак долі. гульвіса залишився живий і ще довго засмучував родичів необдуманими вчинками, а ось кат раптом помер. Його незаспокоєна душа століттями бродить по площі, намагаючись повернути неправедні гроші.
Ще одна примара ката живе у будівлі львівської Ратуші. Це кат-мізантроп.
А як інакше: по-перше, професія зобов’язує, по-друге, він вже яку сотню років не може розшукати свої власні руки, які йому відрубали на його ж необачне прохання, мовляв надто багато на них було крові.
З тих давніх пір примара просить зустрічних допомогти відшукати втрату. Причому тон у нього, зовсім не прохальний.
Залишити коментар