Таємничі місця Києва

Таємничі місця Києва

На місці Головпоштамту літали подушки і ковдри

Це сталося в XIX столітті на тому самому місці, де нині розташований Головпоштамт. Проживала в будинку міщанка Дьяконова з жахом розповідала газетярам, як одного разу по її спальні стали кружляти подушки і ковдри, а меблі покинула «насиджені» місця.

Те, що відбувається, звичайно, можна було б списати на уяву екзальтованої дами, але свідком витівок нечистої сили стала … викликана жінкою поліція. Правоохоронці страшно розгубилися і не придумали нічого кращого, ніж міщанку відселити, а її житло опечатати.

У ті часи назву «полтергейст» ще не придумали, але пригода за Дьяконової вважається першою в Європі офіційно зареєстрованою аномалією.

Біля музею поклоняються Перуну

Біля Музею історії України розташована не лише Десятинна церква, а й вівтар у вигляді кельтського хреста, який зберігся ще з дохристиянських часів. Нині сучасні язичники святкують біля нього різні обряди і вважають найбільш наближеним місцем до древніх богів.

Привид втихомирився після пожежі

Нині на місці будинку № 16 на Лютеранській вулиці – одні руїни. Але у них є вельми загадкова історія. Наприкінці XIX століття тут заклав будинок київський купець на прізвище Сулима. Але кінця будівництва свого маєтку магнат не дочекався: помер. Його спадкоємці довго не могли поділити отчий дім, тому добудували будівлю через багато років. І – дивна штука! – Місцеві жителі раптом стали обходити купецьке гніздо десятою дорогою. Адже вечорами з маєтку доносилися завивання і дикий регіт, а у вікнах верхніх поверхів з’являлася біла фігура. Будинок довго наводив жах на людей, поки не загинув від пожежі.

Змій переїхав на Рейтарську

Свою назву Змієва року отримала не випадково. За дохристиянської легендою, тут знаходилося лігво справжнісінького змія! Його існування деякі вчені пояснювали по науці: мовляв, тисячоліття тому по лісах Європи ще бродили рідкісні спадкоємці динозаврів. Саме тому в легендах і міфах всіх країн так багато драконів.

Так чи інакше, але міф приписує перемогу над київським змієм Кирилу Кожум’яку. Його тезкою стала і Кирилівська церква, збудована тут століття тому і названа на честь християнського святого.

В XIX столітті місцеві жителі виявили в горі цілий лабіринт підземних тунелів. З чуток, в них сховав свої скарби гетьман Мазепа, хоча відшукати їх так нікому і не вдалося. Так, може, ці ходи проклав той самий змій? До речі, зараз цей легендарний гад, як вказують столичні екскурсоводи, дуже навіть живий і здоровий – оселився на фасаді старовинної будівлі на Рейтарській. І в цьому своєму амплуа він вже абсолютно не небезпечний.

За Лисій горі бродять душі

На Лисій горі, тій, що  на Видубичах, вже давно закріпилась погана репутація – тут гинули люди ще за часів хана Батия. В кінці XIX століття російська імперська адміністрація побудувала тут Лисогірський форт. На чергуванні для солдатів видавали дивні інструкції – не лякатися дивних криків, шумів, то лише нічні птахи та тварини. А згодом тут стали карати на смерть злочинців, в тому числі й Дмитра Богрова – убивцю прем’єр-міністра Петра Столипіна.

Про що шумить замок Ричарда

Багато що розповідають про знаменитий будинок Річарда, що на Андріївському узвозі! Приміром, що височіє він тут мало не з XII століття і що сам англійський король Левине серце встиг в ньому пожити. А ще кажуть, нібито будівлю збиралися спочатку будувати в Петербурзі. Але хтось вкрав креслення, а через час вони загадковим чином об’явилися в Києві.

Насправді ж замок побудував на початку XX століття князь Орлов. А через кілька років він загинув при невідомих обставинах. Будинок продали. Ось тоді-то в замку і почали відбуватися дивні події. Нові мешканці (замок до того часу зробили багатоквартирним) відразу після вселення стали скаржитися на моторошні звуки, що доносяться з вентиляційних труб. Поповзли чутки, ніби в замку влаштувалася нечиста сила, дехто навіть бачив тут привидів. Не бажаючи жити в невіданні і страху, найсміливіші з мешканців зважилися-таки заглянути в вентиляцію і виявили там … яєчну шкаралупу. Ось вам і розгадка аномалії: потрапляючи в найдрібніші дірочки шкаралупи, повітря створював страшні шуми.

Тут люди часто вмирають, а вода тече назад!

Київський вчений В. Стеценко, співробітник Міністерства геології, впевнений: у аномалій є наукове пояснення. Мовляв, «нехороші» місця розташовані там, де з надр виходить земна енергія. Такі території ще називають геопатогенними зонами.

– Лиса гора, приміром, – найпотужніша геопатогенна зона в Києві, нікому не раджу селитися на ній, – повідав Василь Савович. – Якось мені довелося піднятися на неї разом із співробітником українського ЦК Компартії, який хотів перевірити її містичну репутацію. Я взяв із собою «рамку» – біолокаційний прилад для визначення нехороших зон. Коли піднялися на гору, відчув, що пальці звело судомою і я не можу їх розтиснути! Моєму супутнику довелося буквально вибивати прилад з моїх рук.

Найчастіше, пояснив учений, геопатогенні ділянки виникають на розломах земної кори. Однак поява якої-небудь аномалії можуть спровокувати і люди: наприклад, будівництво затіють або підприємство розгорнуть. Іноді зони ці зовсім крихітні – максимум приватного будинку, а буває – тягнуться багато кілометрів.

– На цих ділянках помітно слабшає магнітне поле. Я особисто спостерігав і таке: вода раптом починала текти … у зворотний бік! Але найжахливіше те, що ці території здатні заподіювати шкоду здоров’ю живуть або перебувають тут людей. За моїми спостереженнями, вони в 4 рази частіше хворіють онкологічними захворюваннями, в 8 разів – серцевими. Та й вмирають в 7 разів частіше звичайного.

Дивно, але до вишукувань Стеценко особливо уважно прислухалися в радянський час. Неофіційно, звичайно, – адже тоді мистецтво розпізнавати «нехороші» місця вважалося мало не лженаукою. Але частенько до вченого зверталися керівники міст і партійні боси – щоб перевірив, де «на Русі жити добре». – Я складав карти «нехороших» місць для 40 міст, – згадує Василь Савович. – Варто було начальникам отримати мій звіт, як вони … тут же переселялися з поганих зон в сприятливі. Я колись і київським властям пропонував обстежити місто і скласти карту геопатогенних зон. Але отримав відмову. Хоча – чому дивуватися? Поява такої карти значило б, що там-то або там-то не можна будувати, і багаті інвестори втратили б на цьому гроші.

Отож, набільш енергетично негативними зонами Києва є Воздвиженка (яр між Андріївським спуском та вул. Житомирскею), територія Байкового кладовища, Маріїнський парк біля Верховної Ради. А сприятливі місця – Володимирська гірка, околиці Андріївської церкви, старий Поділ.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook