Український Лох-Несс

Український Лох-Несс

Український Лох-Несс  знаходиться в селі Сомин Волинської області. В його водах місцеві бояться купатися, не клює риба та немає пташиного співу. Озеро площею 6 га розташоване в лісі за 2 км. від села. Глибина Соминського озера – 56 м., воно має багато карстових печер, сполучених з іншими водоймами, можливо чудовисько й живе у них.

Все це ніби то через чудовисько, що живе в озері. Воно має зміїну голову та тулуб крокодила. Останнього разу його бачили 30 років тому, коли воно напало на коней, що прийшли на водопій з пастухом. Місцеві кажуть, якщо ввечері підійти до озера, то інколи можна почити, як чудовиська булькає, стогне, пихтить.

Вперше про дивну істоту згадує староста села Луків наприкінці ХІХ століття – за його словами жителі Сомина не платили податку з риби, бо рибу вони не ловили, через чудовисько. Керівництво з Польщі зацікавилось цим і навіть вирішило спорядити експедицію до Сомина.

Насьогодні є один свідок, що бачив істоту. Якось Іван Ковальчук погнав волів пити воду до озера. Враз його схопив за ногу та потяг до озера страшний звір. Іван вхопився за одного з волів, а той витяг його на берег. Шрами й досі на нозі лишились.

Вдруге звіра бачили 1942 року. Навіть експедицію спорядили з водолазним спорядженням.

Ще один свідок розказував, що тварина схожа на ящірку розміром з бика, із лускою та кігтями.

Одна з версій про те, що в озері живе велетенський старезний сом! Соми можуть вилазити на сушу на міцних плавниках, а найбільший сом, зловлений в цих краях мав довжину до двох метрів.

Ще одна версія – в Соминському озері живе доісторична акула, що пережила льодоковий період.

Щоб побачити цю дивовижу, щоліта до Сомина приїжджають екстремали-туристи. А Ви настільки сміливі, щоб скупатись у цьому озері?

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook