Софіївський дендропарк

Софіївський дендропарк

Як часто серед великих міст нам не вистачає спокою, краси та гармонії. Ці відчуття нам дарують передусім куточки природи,найкращого лікаря та друга для людини. Тому серед кам’яних стін острівці зелені дуже необхідні. Дендрологічні парки України — зони вирощування різних видів рослин, часто рідкісних і екзотичних, разом з якими поєднуються  декоративні споруди, скульптури, штучні водойми. В нашій країні посаджено багато дендрологічних парків, що є результатами праці не одного десятиліття. Деякі з парків мають вікову історію, інші засновані зовсім не давно.

Софіївський дендропарк знаходиться в місті Умань Черкаської області.

Загальна площа — 179,2 га.

Це найбільший дендропарк нашої країни. Він по праву вважається одним з найкрасивіших у світі. Парк XVIII — першої половини XIX ст. названий на честь Софії – дружини графа Станіслава Потоцького. Парк був задуманий у грецькому чи то давньоримському стилі. В ньому є і античні скульптури, і гроти, і фонтани, й ставки. Художня композиція мала відтворювати поеми Гомера «Іліада» і «Одіссея». Вхідні ворота зроблені на манер брами Афінського ринку, огорожа – як в храмі італійської богині Вести.

Кожного року навесні, влітку, восени до Софіївського парку навідуються тисячі туристів. А повертаються вкрай задоволені та щасливі від такої прогулянки Стародавньою Грецією.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook