У зв’язку зі святкуванням Трійці в 2015 р. українці отримають додатковий вихідний в понеділок, 1 червня.
Оскільки релігійне свято Трійця цього року відзначатиметься в неділю, 31 травня, понеділок, що йде за ним, 1 червня, також буде вихідним.
День Святої Трійці (Трійця) є одним з головних християнських свят. Православні церкви святкують його в неділю на 50-й день після Пасхи, у зв’язку з чим свято ще називають П’ятидесятницею. Згідно з християнським вченням, саме на 50-й день після Воскресіння Христа здійснилося зішестя Святого Духу на Апостолів.
У це свято в церквах здійснюється Божественна літургія і після неї – вечірня. Також православні християни цього дня прикрашають будинки та храми зеленими гілочками берези і квітами.
Що цікавого:
У Києві найколоритніші народні гуляння на Трійцю традиційно очікуються в Національному музеї народної архітектури і побуту “Пирогового“. “Зелені свята” святкують на експозиції “Середня Наддніпрянщина”. На Співочому полі встановлюють символ свята – Троїцьке дерево, проходять виступи фольклорних колективів. У програмі – побутові і святкові пісні і обряди. Для дітей майстер-клас по вивченню ігрових веснянок. Вартість квитка – 30 грн.
Етнографічний комплекс “Українське село” під Києвом також запрошує усіх охочих 31 травня на свято Трійці. Вранці тут очікується святкове богослужіння в храмі, потім виступатиме фольклорний колектив. Вхід безкоштовний.
У Переяславі-Хмельницькому на Трійцю щорічно проходить фольклорно-етнографічне свято “На горі трава зелена”. На базарній площі Музею народної архітектури і побуту Середнього Придніпров’я влаштовують яскраві дійства: водіння древнього весняного хороводу, народні песняи Переяславщини у виконанні фольклорних колективів, майстер-класи по виготовленню гончарних виробів, птахів з сіна, ляльки-мотанки. У торгових рядах – великий вибір прикрас, вишивок, оберегів, народних іграшок і так далі. Вартість квитка – 15 грн.
День Святої Трійці щорічно святкують в Самчиках на Хмельниччині. Народні гуляння проходять на території Державного історико-культурного заповідника “Самчики” за підтримки Хмельницької державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту кормів і сільського господарства Поділля НААН України, Самчиковскої сільської ради і Самчиковскї загальноосвітньої школи I – III рівнів. Виступають аматорські колективи району, гостей катають на конях і бричках, пригощають фірмовою юшкою.
Залишити коментар