Хелловін. Історія та традиції святкування

Хелловін. Історія та традиції святкування

Хелловін – свято, що бере початок багато століть тому у релігії друїдів. Після віків нововведень це свято стало символом комерціалізованого вшановування мертвих та злих духів.

Насправді витоки Дня всіх святих у його сучасному вигляді треба шукати в Ірландії, де з’явилась легенда про жадібного Джека, який після смерті застряг між небом та землею, не міг потрапити ні в пекло, ні в рай. Він бродив по світу, маючи з собою ліхтар у вигляді гарбуза. Звідси і пішла традиція гарбузових ліхтарів – вони відлякували злих духів.

Свій День мертвих є у Мексиці, Іспанії, де в цей час вшановують померлих предків, влаштовують для них вівтарі з квітів, хліба, фруктів. Туди ж ставлять фотографії покійних родичів. Увечері запалюють спеціальні свічки, які горять всю ніч. У календарі ацтеків цей ритуал проходив в кінці липня – на початку серпня. Але з часом поєднався з християнським святом Всіх Святих.

У буддистській традиції вшанування предків прийнято робити човники з паперу (фа-хуань). Увечері їх спалювали і звільняли таким чином душі померлих, які загинули не своєю смертю. Для цих душ лишали їжу, воду перед фото.

На Сицилії це швидше схожий на наш Святвечір, коли діти лягають спати знаючи, що вранці їх чекатимуть різні частування та подарунки. Згідно з легендою, мертві повстають з могил і приносять їх дітям.

У Швеції Хелловін святкується між 31 жовтня і 6 листопада з хорами і запаленням свічок на могилах близьких. У Чехії стільці розміщують біля вогню, по одному для кожного члена сім’ї і по одному для померлих родичів.

Влітку в Японії проходить фестиваль під назвою Обон, з безліччю різних страв у прикрас. Деякі з частувань плавають у воді, а частина кладеться біля входу в будинок, щоб померлі могли знайти своїх родичів.
Звичайно ж, найбільш масово Хелловін святкують в Північній Америці, де діти одягають костюми і ходять у пошуках частувань. Але традиція ця заснована на пошані до мертвих, які, якщо їх не поважати, можуть нашкодити.

У нас Поминальний День влаштовують навесні, але мету і значення те ж саме: ми збираємося, щоб віддати данину поваги рідним і упокоїти їхні душі.

Поділитись

Схожі записи

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пошук

Оголошення

Шукаємо авторів

Шукаємо авторів

Ми на Facebook